Kalapos Tibor Apáczai Csere János-díjas

Kalapos Tibor, az tanszékünk egyetemi docense, kiemelkedő hatású oktatási-nevelési munkájáért, valamint a pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjat vehetett át a pedagógusnap alkalmából szervezett ünnepségen a Zeneakadémián 2017. június 1-jén.

Meghívó MSc/BSc védésre

MEGHÍVÓ

Az ELTE Növényrendszertani, Ökológiai és Elméleti Biológiai Tanszékén 2017. június 19-én tartjuk a szakdolgozatok nyilvános védését, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus Déli Tömb (Pázmány Péter sétány 1/C) 7. emelet 7.501-es terem (Növényrendszertani Gyakorló).

Szathmáry Eörs Széchenyi-díjas

SZATHMÁRY EÖRS biológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Biológiai Intézete Növényrendszertani Ökológiai és Elméleti Biológiai Tanszékének egyetemi tanára, a németországi Parmenides Center for the Conceptual Foundations of Science igazgatója, a müncheni Ludwig Maximilians Egyetem vendégprofesszora, az Academia Europaea tagja részére az elméleti és evolúcióbiológia világszerte nagyra becsült kutatójaként az élet keletkezésével és a genetikai kód eredetével kapcsolatos figyelemre méltó kutatásai mellett a nyelv eredetének és e

2016/2017 tavaszi félév kezdete

Kedves Hallgatók!

Üdövözöljük az új és régi hallgatóinkat a 2016/2017-es tanév tavaszi félévében!

Tanszékünk által tartott előadásokról és gyakorlatokról az oktatás menüpont alatt tájékozódhattok.

Szakdolgozati lehetőségekről itt vagy az adott oktatónál személyesen tájékozódhattok.

Podani János az MTA rendes tagja

Örömmel adjuk hírül, hogy Podani Jánost, tanszékünk professzorát, az Magyar Tudományos Akadémia rendes tagjai közé emelték.

Az MTA új tagjainak listája itt érhető el.

Ökológus Tea - 2016. április 29.

Kedves Mindenki!

Április 29-ére különleges Ökológus Tea ígérkezik, mert nem az egyetemen, hanem a Természettudományi Múzeum Növénytárában találkozunk. Buczkó Krisztina mutatja be a Növénytárat és tart előadást két témáról:

1) Részben az egész – egészben a rész: a Növénytárban őrzött herbáriumokra alapozott kutatások
2) Tradicionális és növényi tulajdonságokon nyugvó paleolimnológiai rekonstrukciók

Ökológus Tea - 2016. április 22.

A következő Ökológus Tea alkalmával Gergócs Veronika (ELTE Növényrendszertani, Ökológiai és Elméleti Biológiai Tsz.) tart előadást:

A neutrális elmélet talajzoológus-szemmel

Időpont: 2016. április 22, délelőtt 10:15.
Helyszín: a szokásos 7. emelet 206-os terem az ELTE Lágymányosi Déli Tömbben.

Minden érdeklődőt szívesen látunk!
    Bea

Ökológus tea - 2016.04.08

A következő Ökológus Tea alkalmával Czuppon Bálint tart előadást (ELTE Növényrendszertani, Ökológiai és Elméleti Biológiai Tsz.):

A rovaremésztő növények rendszertana és evolúciója

Időpont: 2016. április 8, délelőtt 10:15.
Helyszín: a szokásos 7. emelet 206-os terem az ELTE Lágymányosi Déli Tömbben.

Minden érdeklődőt szívesen látunk!
Oborny Beáta

Ökológus Tea

Kedves Kollégák és Diákok!

Idén is fő az Ökológus Tea!
Az előadások pénteki napokon lesznek délelőtt 10:15-kor.
Amint a program meglesz közzétesszük.

'Emberi kooperáció evolúciója' szeminárium

Az emberi kooperáció evolúciója szeminárium keretében december 2-án a hallgatók aktív :) részvételével egy előadássorozat lesz. A program lejjebb olvasható. Ha van kedvetek gyertek be nyugodtan, akár az egész szemináriumra, akár csak egy-egy előadásra.

Az emberi kooperáció evolúciója
Időpont: 2015 december 2. 9:00-16:00
Helyszín: A tanszéki tárgyaló (ELTE déli tömb 7. emelet)

9:00-9:45 Scheuring István